Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vánoční zázrak

29. 12. 2008

Vánoční zázrak

Pan Hald naposledy obcházel březí klisny,než odejde připravit se na noc do čekací místnosti kde vždy čeká až se narodí hříbátko.

dneska 24. prosince hlídal klisnu My Fair Lady, která měla každým dnem porodit hříbátko po hřebci Faraonovi, který byl nejlepší plemeník, ale někdo ho otrávil. Všichni byly jeho smrtí zdrceni. Nejvíce samozřejmě pan Anderson, ale když zjistil že mne plánované hříbe je Faraonovo byl velice rád, ale My Fair Lady je náladová a rozmarná klisna.

Těď skoro v sedm večer pan Hald dokončil prohlídku a šel do čekací místnosti kde bude sledovat My Fair Lady.

,,Já tu tvrdnu a pan Anderson se připravuje na štědrovečerní večeři" hudroval, ale nemyslel to tak byl rád, že tu může pracovat byl totiž už v důchodu.

Mezitím u pana Andersona všichni zasedali ke stolu. Tedy jeho manželka Jan a jeho děti čtrnáctiletý David a jeho starší sestra Veronika. ,,Tak dobrou chuť"ozývá se od stolu a všichni se pouští do kapra. ,,Tak a teď běže pryč ať může přijít ježíšek" odhání je paní Andersonová. ,,Ale mami"zaprotestuje Verča vždyť už je jí sedmnáct tak nebude jak malá ale odejde.

,,Jé to je nádhera" raduje se pak nad novými jezdeckými boty. Verča má totiž koně nejradši hlavně My Fair Lady a tak se raduje nad koňáckými věcmi zatímco její brácha obdivuje nový počítač. Do rozbalování dárků vběhne pan Hald. ,,Šéfe je to tu, My Fair Lady bude rodit", popadá dech.

Co, už?"díví se pan Anderson ,,no nic veterináře sem asi nepoženem říká a dívá se z okna na chumelenici venku.

Dojděte aspoň pro Huberta, sice ještě školu nedodělal ale něco umí" posílá pana Halda.

,,Tati můžu jít taky? Prosím." ptá se Verča

,,Jo ale převleč se"

,,jasně"odpoví a chvátá se převléct

,,My Fair Lady bude mít hříbátko,víš" říka Nelině její fence labradora a chvátá už převlečená do předsíně kde popadnla bundu a běží skrz vánici do stáje. Když doběhne Hubert už stojí před My Fair Ladyným boxem.

,,Nemůžu tam ta by mě odnesla na lopatu hrobaře" vtipkuje.

,,Já tam půjdu trávím s My Fair Lady spustu času je na mě zvyklá" řekla Verča.

,,No tak dobrá,ale pozor" řekne Hubert a Verča otevřela její box a začala jí uklidňovat.

,,Už můžeš" volala po chvilce a Hubert začal prohlížet My Fair Lady.

Doprčic hříbě není ješte celé otočené podívej hlavička je tady na boku má ještě chvilku čas,ale nevím hlavně jí nedovol, aby si lehla na pravou stranu musí na levou tedy od tebe jo"řekl Hubert Verče

,,Podívej už si lehá vykřikla Verča a v tu chvíli začal boj o život toho maličkého zázraku a po chvilce na slámě leželo maličký hnědáček s ponožkami a hvězdičkou tolik podobné Faraonovi.

,,Ježiši Faraon" vykřikla Verča, ale hříbátko bylo mrtvé a tak se ho s Hubertem pokoušeli oživit.

,,Ten hřebeček nesmí umřít" brečela Verča

,,No tak ty musíš žít" šeptala nehybnému tělíčku a v tu chvíli příšla její mamka s termoskou teplé vody, ale venku řádili všichni čerti a tak jí poriv větru vytrhl dveře stáje z ruky a do stáje zalétlo spustu sněhových vloček, které zamířily do boxu My Fair Lady a lehce se snesly na hlavičku a světe div se hříbatko frklo, zastříhalo ušima a otevřela očka.

,,Ježiši ono žije" vykřikla Verča a pak se rozesmála.

,,Vítej na světě maličký "zašeptala hříbátku s Hubertem obstarala hříbátko s My Fair Lady a pak odešli z boxu. Všichni zamyšleně pozorovali hříbě a teprve když se malý hřebeček pokoušel vstát promluvil pan Anderson: ,,Verčo mám pro tebe ještě jeden dárek ten hřebeček je tvůj."

,,Vážně je můj?"nevěřila Verča.

,,Ano,ale navždy zůstane hřebcem a vymysli mu jméno"

,Bude se jmenovat Zázrak" řekla Verča bez rozmyšlení.

,,To je hezké dobrá vítej na světě Zázraku" řekl táta verči a zase bylo ticho. Všichni se ponořili do svých myšlenek Verča se těšila až se Zázrakem vyrazí na svoji první výstavu a vyhrají,ale nejvíc se těšila na společné vyjížďky kterých bude určitě dost. Pan Anderson se těšil na toho plemenného hřebce na kterého bude čekat spusta klisen,byl rád že mu nebe aspoň takhle vrátil toho úžasného hřebce o kterého tak krutě přišel. Ale na oba dva sny je ještě spusta času tak prozatím dobrou noc Zázraku!

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář